מאווווד אוהב פודקאסטים, שהם בעצם סוג של תוכניות רדיו on demand. ניתן לצרוך אותם בכל שעה ביום (וכמעט בלי פרסומות! בינתיים). עד לפני כמה שנים זו הייתה נחלתה העיקרית של השפה האנגלית, אבל, גבירותי ורבותי, יש בשנים האחרונות גל פודקאסטים עברי משובח להפליא! אז כמה המלצות שגיליתי בתקופה האחרונה. פוסט מתעדכן.

הרגע - רום אטיק וגיא חג׳ג׳

פודקאסט טרי לאללה של רום אטיק (איש התכנים המעולים של ׳כאן׳), וגיא חג׳ג׳ (עונג שבת, בלייזר, תת ועוד מלא פרויקטים לאורך השנים) שבו הם חוקרים סיפורים קטנים מתוך המציאות. מהפקת התימניאדה והמורשת מאחוריה, ועד איך מעבירים יצירות אמנות מיבשת ליבשת. כל פרק מלווה בראיונות בשטח (כלומר, לא באולפן סטרילי) והרעש של המקומות עצמם, שלא מסונן בהקלטה, מוסיף חיים למה שאתם רגילים לשמוע בפודקאסטים שמוקלטים בחללים אקוסטים. נכון לשורות אלו, הוקלטו 6 פרקים (משוחררים מדי שבוע) וכולי תקווה שהם ימשיכו לעונה נוספת.

מאחורי הקלעים - רותי קרן

בכל פעם שנגמר פרק של ׳מאחורי הקלעים׳, אני רוצה לרוץ לחבק את רותי קרן על השעה שהיא העניקה לי. שמעתי בחיי המון ראיונות על יצירה, ורותי מצליחה לזקק את תהליכי היצירה לניואנסים הקטנים ביותר. גיליתי את הפודקאסט הזה ממש לאחרונה, כפורסם הפרק עם יהודה דרי, מעצב עטיפות התקליטים האייקוני, ומצאתי מכרה זהב. רותי קרן מראיינת יוצרים משלל תחומים - עיצוב גרפי, אדריכלות, מוזיקה, צילום ועוד. התחקיר המקדים שלה והעומק שלו מורגשים, וכולי קנאה חיובית. שווה ממש!

פרקים מומלצים במיוחד: הראיונות עם יהודה דרי, עמית פוזננסקי, ציבי גבע, דן אטינגרדורית שרשפטיין וטליה בר

שיר אחד - רום אטיק וניר גורלי

׳שיר אחד׳ עוסק בפירוק שירים לגורמים, ומהווה סוג של גירסא ישראלית ל-Song Exploder הנפלא של Hrishikesh Hirway. רום אטיק וניר גורלי (ויתר הצוות) מביאים את המוזיקאים/ות לדבר על איך השירים נבנו, משמיעים סקיצות ומספרים טוויסטים בעלילה.

פרקים מומלצים במיוחד: רכבת לצפון - אסף אמדורסקי, תרגיל בהתעוררות - שלומי שבן וחווה אלברשטיין, קצת אהבה לא תזיק - אלון עדר

השבוע - דויד כץ ואיתן לויט

פודקאסט מופלא על יזמות, סטארטאפים, תהליכים וכשלונות. דויד כץ ואיתן לויט מספרים בגובה העיניים על תהליכי יזמות ושואלים את המרואיינים שאלות סופר מעניינות (ולא תמיד קלות, בעיקר במקרים של כישלון). לצערי הפודקאסט חדל מלהתקיים (בינתיים), אבל שווה להכיר. למדתי ממנו המון.

Tiny Desk Concerts

סשנים של הופעות חיות ורזות (עד 20 דקות) של מוזיקאים/ות מוכרים יותר ופחות, שמופיעים בפינה קטנה במשרדים של NPR Music. הופיעו שם מהפיקסיז, אדל וסוזן ווגה ועד קינג קרול, אנדרסון פאאק, טיילר דה קריאייטור ונינט (!). שווה לצפות בערוץ היוטיוב ולהבין איך הם מקליטים בחלל הקטן הזה (שיעור כיפי בסאונד).

פרקים מומלצים במיוחד: Tyler, The Creator, King Krule, Kevin MorbyPenguin Cafe

יש לכם המלצות נוספות? אשמח לשמוע!
אתם יודעים איך למצוא אותי