fbpx

26/09/2020

המלצות סרטים וסדרות שאני אוהב

המלצות לסרטים וסדרות שאני אוהב, מהעולם ומהארץ. בעברית ובאנגלית. ערב רב של דברים. יתעדכן אחת לתקופה.

Read more

28/08/2020

מי שלא חולם, כועס – ג׳ירפות

השבוע מלאו שלוש שנים לעיצוב האלבום ׳מי שלא חולם, כועס׳ של ג׳ירפות. בפורטפוליו הקודם היה פירוט על תהליך העיצוב, וזו הזדמנות טובה להעלות אותו שוב. בסוף הפוסט יש הפתעה להורדה!

פרולוג מזורז: ׳מי שלא חולם, כועס׳ הוא אלבום אחר מהשניים הקודמים של הלהקה והאווירה בו שבורה יותר. בניגוד למקובל, תהליך העיצוב לא כלל כמעט סקיצות, אלא התחיל בסינגל הראשון הנושא את שם האלבום. גלעד כהנא הביא את הרעיון בשלמותו לפרונט ואני חיברתי הכל במחשב. העטיפה של הסינגל הורכבה מקולאז׳, כמה מילים בגדלים בלטראסט של פונט אורון הותיק. סרקתי באיכות גבוהה את האלמנטים והרכבתי אותם לעטיפה אחת, מה שבדיעבד הכתיב את השפה העיצובית של העטיפה כולה.

Read more

10/05/2020

איך לא להיכשל בפרויקט הגמר?

הרצאה שהעברתי במסגרת פסטיבל CABIN של קולקטיב סירה החיפאי

30/01/2020

למה יצאתי מפייסבוק ואינסטגרם, ומה למדתי בחודש הזה?

זו לא הפעם הראשונה שבה אני יוצא לחודש משתי הענקיות - פייסבוק ואינסטגרם. זה קרה בשנה ג׳ בתואר בתקופת ההגשות, אך שם זה היה מוגזם יותר - מחקתי את החשבונות בבת אחת.

שלא תבינו לא נכון, יש הרבה יתרונות לרשתות החברתיות, סך המעלות עולות על סך המגרעות. התעדכנות באירועים מעניינים, התעדכנות ופירגונים לחברים, יצירת קשרים חדשים וקריאת מאמרים מקצועיים שמתפרסמים הם דברים מעולים שאין ביתר הרשתות החברתיות, נכון להיום.

Read more

25/11/2019

תהליך העיצוב של מצעד העשור האלטרנטיבי

מדי שנה מתפרסמים בתחנות הרדיו ובמגזיני מוזיקה בארץ ובעולם מצעדי דירוג של השירים והאלבומים הכי הכי. הכי טובים, מעניינים, מרגשים, מפרקים, מושכי תשומת לב. רדיו הקצה, שמשחק בליגה הבינלאומית מבחינת איכות ומיישר קו עם התחנות הכי טובות בעולם (NTS, KEXP, NPR), מפרסם מדי שנה את המצעד השנתי והוא רגע השיא של התחנה.

Read more

18/10/2019

יזמתי מוצר והפסקתי להשתמש בו אחרי פעם אחת

לפני שנה, בתקופת החגים, היה לי רעיון - להמציא את פורמט הפודקאסט מחדש, כן, מגלומני כמו שזה נשמע. מגזין Uncoated כבר הושק והיה בן חודש־חודשיים, והשאיפה הייתה לשחרר כל כמה חודשים משהו חדש. הרעיון היה די פשוט בבסיסו - פודקאסט שעתיד היה להתעסק בעיצוב ואמנות, לא הגיוני שתשמעו 50 דקות פרק ותפתחו לינק-לינק אחרי שתסיימו להאזין. במסגרת הדיונים עם עצמי ושרטוטים בסקצ׳בוק, עוד לפני שהצגתי את זה לשותפי למגזין — חיים — השתכנעתי שהקונספט צריך להיות תמונות מבוססות זמן. לוחצים פליי על הנגן, והתמונות עולות פיקס בזמן לפי הראיון בפודקאסט.

Read more

06/09/2019

חווית המשקפיים המושלמת של Ace & Tate

מרכיבי המשקפיים מכירים את הבעיה - קצת נמאס ממסגרת המשקפיים הנוכחית, או שהיא התעקמה כבר 200 פעם ואין טעם לתקן, או שיש רצון וחשק להתעדכן בזוג חדש וכיפי. בניגוד לתכשיטים, זה חתיכת אקססורי על הפנים, והוא צריך להיות גם פונקציונלי וצלול מבלי לגרום לכאבי ראש, וגם יפה.

את חברת Ace & Tate הכרתי לראשונה בברלין במהלך שוטטות חסרת תכלית לפני שנתיים וחצי. התלהבתי מהמיתוג העדין ומהשלט עם הקופירייטינג המבריק סמוך לכניסה, והחלטתי להיכנס. או שהיה שם שלט ניאון ענק? ידוע ששלטי ניאון מושכים אותי אוטומטית להיכנס לחנויות באופן כמעט בלתי רצוני.

Ace & Tate - Berlin

החנות הייתה עמוסה בכמה עשרות היפסטרים צעירים שנעו בחלל, מודדים ומחזירים. המוכרים לא התנפלו עליהם, לא הסתכלו בחשדנות, הפלייליסט ברקע היה מעולה (עוד נגיע לזה). קצת כמו לעשות שופינג תוך כדי מסיבה. כשהתקרבתי לזוגות המשקפיים, גיליתי שלכל אחד מהם יש שם אנושי - Steve, Neil, Jay, Saul וכו׳. רובם יוניסקס, נטולי מגדר, אלמנט שפותח את המגוון של החנות באופן מוחלט לשני המינים מבלי להגדיר אותך. אם תכנסו היום לחנות קונבנציונלית, תראו שיש חלוקה מאוד ברורה במחלקות מה נשי ומה גברי, ו-Ace & Tate השכילו להבין שזה לא משנה, כי מה שחשוב הוא מה שיפה עליכם ביחס לפרופורציות הפנים.

לכל זוג יש שם
שם מכובד מאוד

המחיר אחיד ומשחק תפקיד לא קטן ברצון לקנות - 98 יורו לזוג כולל עדשות. זה מחיר זול מאוד ושובר שוק. בחנויות רגילות בישראל המחירים יכולים לנוע מ-1000 ש״ח עד ל-4000 ש״ח, תלוי במותג. בברלין יצאתי עם שני זוגות משקפיים Steve לראייה ו-Neil למשקפי שמש. פתאום הפנים שלי נראו אחרת לגמרי. ממשקפיים מלבנים מכוערים למשקפיים מעוגלים ואלגנטים. את העדשות עשיתי בארץ מקוצר זמן.

עמוד הבית - https://www.aceandtate.com

לפני חודשים ספורים נסעתי ללונדון וזכרתי לטובה את החוויה ההיא בברלין. נכנסתי לאתר שלהם למחקר מקדים וגיליתי שהם התפרסו בכל אירופה כמעט תוך שנתיים. מאז האתר שלהם השתדרג משמעותית ונוספו לו כמה אלמנטים מעניינים וחשובים. מינימליסטי בטוב טעם עם איפיון משובח.

דף הבית נפתח ב-section שמסביר בקצרה מי ומה הקונספט, עם כפתורים למשקפי ראייה ושמש. ה-section השני שולח אותך לתוכן שלכאורה לא קשור למשקפיים, אלא לוייב של החברה (ברובו מיקסים מוזיקליים), ובהמשך למטה - פירוט על הסניפים, אפשרות לנסות את המשקפיים בבית לכמה ימים וקביעת בדיקת ראייה. בלי להתחכם, בלי להתנשא, בלי להכפיש מתחרים. מאוד אלגנטי.

האיורים מוכרים? אותה מאיירת של אוקייקיופיד

תושבי אירופה יכולים להזמין עד הבית בחינם עד 4 זוגות משקפיים כדי למדוד, לנסות ולהראות לחברים ומשפחה, ואחרי חמישה ימים להחזיר. מה שטוב ל-ASOS, טוב גם לעסקים קטנים יותר שמבינים שבחנות אין את האינטימיות עם המוצר כפי שיש בבית, וההחלטה השקולה תחזיר את הקונה לחנות בעקבות החוויה הטובה (היי, אני דוגמא לכך).

אבל, נגיד שאתם גרים בניו־זילנד והם לא שולחים לשם. לא נורא, פתחו את המצלמה במחשב הנייד, וגלו את הקסם - פילטרים שמולבשים על הפנים שלכם. כל זוגות המשקפיים ניתנים למדידה בעזרת סלפי חסר אחריות. הפיצ׳ר הפשוט הזה חוסך ים זמן בבחירה בחנות, ומאפשר לקבל מושג כללי אילו דגמים אהובים עליכם. על הטכנולוגיה מאחורי הקלעים אחראית חברת Ditto.

קבעתי תור לבדיקת ראייה בסניף קמדן בלונדון. בדיקה יסודית של 20 דקות בחינם, מבלי לחץ מכירתי. היה שם מכשור סופר־מתקדם שלא זיהיתי, ואחריה יצאתי עם מרשם מדויק.

אחרי שמדדתי את כל החנות, הצטלמתי סלפי כאחרונת אושיות האינסטגרם ושלחתי לאמא שלי לשמוע את דעתה (״אתה נראה איתם כמו זבוב פירותי! תיקח את ההם״), וגם כדי לראות מה מתאים לי יותר ומה פחות בהפסקת קפה שאחרי החוויה המסחררת. ברקע התנגן פלייליסט שנשמע כאילו מישהו חיטט לי בחשבון הספוטיפיי - מק דמרקו, קינג קרול, פוקסיגן, טיים אימפלה ועוד. זה כבר הכניס אותי באופן לא מודע לסטייט אוף מיינד של הזדהות עם המותג.

בסוף יצאתי מהחנות עם זוג חדש בשם Max עם clip-on של משקפי שמש ב-170 יורו. 20 יורו מתוכם גרמו לכך שיכינו את משקפי הראייה עוד באותו היום. אספתי למחרת והייתי מסוחרר מחדות העדשות. האם אשוב לשם? חד משמעית - כן.

Ace and Tate
https://www.aceandtate.com/
https://www.marketingweek.com/ace-tate-eyewear-market/

04/07/2019

׳חתונה ממבט ראשון׳ היא הצצה לעתיד של אפליקציות הדייטינג

מכירים את זה שאתם במערכת יחסים כמה שנים, במהלך הזמן הזה הצצות להן טכנולוגיות חדשות, ופתאום כל עולם הדייטינג משתנה לנגד עיניכם?

זה מה שחוויתי לפני כמה שנים, בדיוק בעידן שבו טלפונים הפכו מחכמים בכאילו לחכמים באמת. חדים במיוחד, עם שלל אפליקציות. יצאתי ממערכת יחסים ארוכה וכל עולם הדייטינג השתנה. אנשים התחילו לבלות עם הסמארטפון שלהם יותר מאשר בפגישות בעולם האמיתי, מחיר חשבון הסלולר ירד בצורה דרסטית והתחיל השימוש המאסיבי ללא הגבלה. מי היה מאמין שפעם שילמנו על זמן אוויר, על חלקי הדקה.

Read more

12/05/2019

5 סיבות להתאהב בחוויה של סינמטק הרצליה

כשעמדתי בתור לקופה לנסות לתפוס מושב ברגע האחרון, התברר שנפלתי על ׳שלישי בשלייקס׳. הזקנים היו מאחורי בתור, ולפני עמדו זוג צעיר. הקופאית שאלה אותם אם הם תושבי השרון כדי שיוכלו לקבל הנחה לסרט, והם אמרו בתגובה, ״חחחח חס וחלילה! אנחנו מתל־אביב״. אבל אם כבר באתם, אז למה להתנשא?

כבר שנה שיש לי רומן עם סינמטק הרצליה, העיר בה אני מתגורר, ובחודשים האחרונים העלינו הילוך במערכת היחסים. מדובר בהתאהבות של אדם במקום. אתמול בערב הבנתי שלמעשה מדובר בחווית משתמש משובחת בעולם הפיזי, ואין סיבה לא לתמלל את זה לפוסט.

Read more

23/02/2019

למה אין אפליקציות לשמאליים?

מעטים יודעים שאני שמאלי, תמיד הייתי. ברוב הדברים בהם שמאליים צריכים התאמות ועניינים מיוחדים, דילגתי על השלב הזה בחיי הצעירים והבוגרים. בגיל 4 קיבלתי את המחשב הראשון (Packard Bell, ימי הניינטיז העליזים), וישר שמו לי את העכבר ביד ימין, שחלילה הילד יהיה מיוחד וחריג. בגיל 12 קיבלתי גיטרה קלאסית, וגם היא - הייתה ימנית. סכין ומזלג - גם, כמו ימני. בצבא, עם פותחן קופסאות השימורים הימני - גם איתו הסתדרתי. מסתבר שחנות השמאליים עדיין קיימת, והתמונה הראשית שלה היא לא פחות מאשר גאווה שגם אלברט קינג, ספייק לי, ג׳ימי הנדריקס ועוד - גם הם שמאליים. זה לא אתה, חבר, זה העולם שבעייתי.

Read more
       

consolesm@gmail.com

All rights reserved © Tal Solomon Vardy. 2014-2020

All rights reserved © Tal Solomon Vardy. 2013-2020

All rights reserved © Tal Solomon Vardy. 2014-2020
(you know, karma and all that shit)